LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhunë, përndjekje dhe “tapë” në timon/ Arrestohen 7 persona në Tiranë

4 Shkurt 2023, 10:37, Kronika CNA

Dhunë, përndjekje dhe “tapë” në timon/

7 persona kanë përfunduar në prangat e policisë në Tiranë për vepra të ndryshme penale.

Policia njofton se 42-vjeçari B.S banues në Kamëz, është arrestuar pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes e ndërsa 30-vjeçari E.B banues në Laç, është ndaluar për përndjekje.

Një tjetër person, I.H 43 vjeç banues në Kavajë, ka rënë në prangat e policisë Kavajë për shkak se në lokalin e tij u konstatua një lidhje e paligjshme.

E ndërsa specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan dy persona të tjerë, përkatësisht V.B, 61 vjeç dhe A.B, 38 vjeç banues së Kosovë, të cilët po drejtonin automjetin nën efektin e alkoolit.

Gjithashtu dy persona të tjerë janë arrestuar nga policia sepse po drejtonin automjetin pa leje drejtimi, përkatësisht A.Sh, 18 vjeç, banues në Tiranë dhe E.B, 30 vjeç, banues në Kosovë./CNA.al

Lajmet e fundit nga