LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të shtëna me armë në një ceremoni diplomimi në SHBA/ 2 të vrarë dhe 5 të plagosur

7 Qershor 2023, 08:24, Kosova & Bota CNA

Të shtëna me armë në një ceremoni diplomimi në

Dy persona janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur nga të shtënat që ndodhën gjatë një ceremonie të diplomimit të shkollës së mesme në Richmond, Virxhinia.

Ngjarja a ndodhur jashtë Teatrit Atria.

Viktimat ishin një 18-vjeçar, i cili ishte pjesë e klasës së maturantëve dhe babai i tij 36-vjeçar, thotë policia. Policia ende nuk ka bërë të ditur identitetin e tyre.

Një i dyshuar 19-vjeçar është marrë në paraburgim, sipas shefit të policisë së përkohshme të Richmond, Rick Edwards, shkruan "BBC".

Një person tjetër u gjet i armatosur me një pistoletë dhe fillimisht u ndalua, por policia thotë se nuk ishte i përfshirë në sulm.

Të shtënat ndodhën në Monroe Park pasi ceremonia kishte përfunduar në kampusin e Universitetit të Commonwealth të Virxhinias.

Në një alarm dërguar studentëve të martën, universiteti tha se policia ishte në vendngjarje për t'iu përgjigjur të shtënave./ CNA.al

Lajmet e fundit nga