LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Suedia e shpalli seksin sport/ Pas 3 ditësh nis Kampionati i parë Europian i Seksit

5 Qershor 2023, 22:15, Kosova & Bota CNA

Suedia e shpalli seksin sport/ Pas 3 ditësh nis Kampionati i parë

Suedia e ka regjistruar seksin si sport, duke u bërë vendi i parë në botë që merr këtë hap.

Federata Suedeze e Seksit po organizon Kampionatin e parë Europian të Seksit, i cili do të zhvillohet më 8 qershor.

Kampionati i parë Europian i Seksit do të mbahet në Goteborg dhe do të zgjasë 6 javë dhe pjesëmarrësit do të garojnë në 16 disiplina

Secili nga testet do të zgjasë nga 45 minuta deri në 1 orë dhe pjesëmarrësit mund të konkurojnë deri në gjashtë orë në një ditë.

Në këtë kampionat pritet të marrin pjesë 20 persona nga vende të ndryshme. Vlerësimi përfundimtar do të jepet 70% nga audienca dhe 30% nga votat e gjyqtarëve.

Deri më tani janë konfirmuar si pjesëmarrës : Ann Joy (Finlandë), Selva Lapiedra (Spanjë), (Itali), Sexy Lexy (Portugali), Monsieur Lorenzo Viota (Francë), Nek Sinner (Greqi), Mattheë Meier (Ukrainë), Barbie Sins (Britania e Madhe), Mister Riddle (Rusi) dhe Sëeet Mery (Kroaci), Mugur (Rumani)./ CNA.al

Lajmet e fundit nga