LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërthim i fortë në Mitrovicë/ Dëmtohen dy biznese

9 Qershor 2023, 09:18, Kosova & Bota CNA

Shpërthim i fortë në Mitrovicë/ Dëmtohen dy biznese

Në orët e para të së premtes, ka ndodhur një shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë, ku si pasojë, janë dëmtuar xhamat e dy kafeneve.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Avni Zahiti, për "Klan Kosovën".

“Rreth orës 03:20, është raportuar se në sheshin ‘Adem Jashari’ si pasojë e një shpërthimi janë dëmtuar xhamat e dy kafeneve dhe një dyqani. Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar, rasti në procedurë hetimore”, ka thënë Zahiti.

Lajmet e fundit nga