LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nënës vegane i vdes fëmija nga kequshqyerja, shpallet fajtore

1 Korrik 2022, 21:40, Kosova & Bota CNA
Nënës vegane i vdes fëmija nga kequshqyerja, shpallet fajtore
Familja e djalit të vogël

Një nënë vegane është shpallur fajtore për vdekjen e djalit të saj 18-muajsh, i cili peshonte vetëm 7,7 kg kur vdiq, në vitin 2019.

39-vjeçarja Sheila O’Leary e ushqente fëmijën e saj vetëm me fruta, perime dhe qumësht gjiri. Ajo tashmë pret në 25 korrik dënimin, duke rrezikuar edhe burgimin e përjetshëm, pasi djali vdiq nga kequshqyerja.

Ndërkohë, edhe bashkëshorti i saj do të dalë përpara gjyqit dhe me shumë mundësi do të dënohet. Çifti ka edhe dy fëmijë të tjerë, 5 dhe 3 vjeç, edhe ata të kequshqyer./CNA.al

Lajmet e fundit nga