Avioni bën ulje emergjente në Prishtinë/ Tmerrohen pasagjerët

1 Korrik 2022, 17:30, Kosova & Bota CNA
Avioni bën ulje emergjente në Prishtinë/ Tmerrohen
Foto ilustruese

Një situatë e pakëndëshme i ka shoqëruar sot pasagjerët e linjës ajrore Prishtinë- Shtutgart.

Një avion që u nis me linjën Prishtinë-Shtutgart u kthye në pistë pas 30 minutave që u ngrit në ajër.

Mësohet se avioni kishte një defekt teknik dhe ka bërë uljen e menjëhershme.

Sipas dëshmive, disa pasagjerëve brenda në avion i kishte rënë në fikët./CNA.al

Lajmet e fundit nga