LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Armët e konfiskuara pas sulmit në veri të Kosovës

25 Shtator 2023, 19:07, Kosova & Bota CNA

FOTO/ Armët e konfiskuara pas sulmit në veri të Kosovës

Policia e Kosovës ka prezantuar në Mitrovicën e Jugut armë, automjete e sende të konfiskuara në Banjskë të Zveçanit, një ditë pas sulmit ndaj saj nga persona të armatosur, që la të vrarë një polic.

Për sulmin e 24 shtatorit, ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës akuzoi nënkryetarin e Listës Serbe, Millan Radoiçiq.

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha tha se operacioni i djeshëm është ndoshta operacioni më i madh që nga paslufta e deri më tash ndaj një grupi terrorist që ka pasur synim destabilizimin e Kosovës.

Është gjetur armatim i kalibrit të ndryshëm raketahedhës.

FOTO/ Armët e konfiskuara pas sulmit në veri të Kosovës

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës tha në deklaratë se janë gjetur harta dhe plane për sulmin. 

FOTO/ Armët e konfiskuara pas sulmit në veri të Kosovës

Gazmend Hoxha tha se janë gjetur dokumenta dhe të personave që janë në listën e zezë të SHBA

FOTO/ Armët e konfiskuara pas sulmit në veri të Kosovës

Lajmet e fundit nga