LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vuçiç nuk ndal “lajthitjet”/ Sulmon Kurtin dhe ndërkombëtarët

25 Shtator 2023, 10:28, Kosova & Bota CNA
Vuçiç nuk ndal “lajthitjet”/ Sulmon Kurtin dhe
Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandër Vuçiç

Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandër Vuçiç,  vijon me deklaratat e tij dhe sulmet ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe ndërkombëtarëve.

Gjatë një takimi me ambasadorin e Federatës Ruse, Aleksandar Bocan-Kharchenko, sot, Vuçiç është shprehur se Kurti po organizon spastrim etnik brutal me mbështetjen e një pjese të bashkësisë ndërkombëtare.

Një bisedë e rëndësishme me ambasadorin e Federatës Ruse, Aleksandar Bocan-Kharchenko, mirënjohës që dëgjoi kërkesat e palës serbe.

E informova Bocan-Harçenkon për faktin se në Kosovë po bëhet spastrim etnik brutal i organizuar nga Albin Kurti me mbështetjen e një pjese të bashkësisë ndërkombëtare”, ka shkruar Vuçiç në "Instagram"./ CNA

Lajmet e fundit nga