LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

FOTOT-U gjetën brenda Manastirit të Banjkës/ Armatime të rënda, karikatorët plot me fishekë, çfarë konfiskoi Policia e Kosovës

25 Shtator 2023, 12:33, Kosova & Bota CNA
FOTOT-U gjetën brenda Manastirit të Banjkës/ Armatime të
Foto ilustruese

Policia e Kosovës ka konfiskuar armët dhe municionet e grupit terrorist që sulmoi një ditë më parë Policinë e Kosovës.

Ashtu siç mund të shihet dhe nga fotot, janë sekuestruar arsenal armësh dhe municione të shumta ushtarake.

FOTOT-U gjetën brenda Manastirit të Banjkës/ Armatime të

FOTOT-U gjetën brenda Manastirit të Banjkës/ Armatime të

Sipas autoriteteve këto armatime të rënda janë gjetur brenda Manastirit të Banjkës ku dhe fillimisht pas sulmit u strehua grupi terrorist.

Nga sulmi i një dite më parë, mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku si dhe u plagosën dy efektivë të tjerë.

Krerët e shtetit të Kosovës kanë drejtuar gishtin nga Serbia për agresionin.

Ndërkombëtarët po ashtu kanë dënuar ashpër sulmin duke e quajtur nëj krim të tmerrshëm vrasjen e policit në krye të detyrës.

Nga ana tjetër Presidenti i Serbisë ka vijuar me lajthitjet e tij duke bërë fajtor Albin Kurtin për situatën./ CNA

Lajmet e fundit nga