LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ishte në ndjekje nga policia/ 18-vjeçari përplaset me një taksi dhe humb jetën

25 Shtator 2023, 18:58, Kosova & Bota CNA

Ishte në ndjekje nga policia/ 18-vjeçari përplaset me një

Një adoleshent ka ndërruar jetë pasi u përplas me motoçikletë ndërsa po ndiqej nga oficerët në qendër të Londrës.

18-vjeçari që gjeti vdekjen po udhëtonte së bashku me  pasagjeriin 17-vjeçar në motoçikletë. Një moment ata kanë kaluar me të kuqe semaforin. Pasi policia ka vënë re shkelje është vënë në ndjekje të tyre.

Taksa po përpiqeshin t’ju shpëtonte policisë një moment 18-vjeçari kumbet kontrollin dhe përplaset me një taksi në Oxford Street.

Officerët dhanë ndihmën e parë përpara mbërritjes së një ambulance, por pavarësisht përpjekjeve të tyre më të mira, drejtuesi i motoçikletës ndërroi jetë në vendngjarje. Ndërkohë 17-vjeçari mbeti I plagosur./ CNA

 

Lajmet e fundit nga