LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhunoi nxënësen/ Arrestohet mësuesja në Kosovë

8 Dhjetor 2022, 15:21, Kosova & Bota CNA
Dhunoi nxënësen/ Arrestohet mësuesja në Kosovë
Foto Ilustruese

Një tjetër rast dhune është shënuar në Kosovë, ku një mësuese ka goditur nxënësen e saj.

Ngjarja ka ndodhur në Malishevë, ndërkohë mësohet se për shkak të dëmtimeve nxënësja ka marrë trajtim mjekësor, ndërsa mësuesja është arrestuar.

 “Viktima femër kosovare ka pranuar trajtim mjekësor pasi që e njëjta derisa ka qenë në shkollë është sulmuar fizikisht nga e dyshuara femër kosovare mësimdhënëse. E dyshuara është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim./CNA.al

Lajmet e fundit nga