LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëron Von der Leyen/ Rrit presionin ndaj Rusisë

7 Dhjetor 2022, 21:07, Kosova & Bota CNA
Paralajmëron Von der Leyen/ Rrit presionin ndaj Rusisë
Presidentja e  Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen

Presidentja e  Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shprehur se Rusia vazhdon të sjellë vdekje dhe shkatërrin në Ukrainë.

Von der Leyen nëpërmjet një postimi në rrjetet e saj sociale, ka thënë se Rusia do të paguajë për mizoritë e saj duke deklaruar së do të rrisë sanksionet e  Rusisë duke i shtuar asaj një paketë të nëntë.

“Rusia vazhdon të sjellë vdekje dhe shkatërrim në Ukrainë. Ne qëndrojmë në krah të Ukrainës dhe po e bëjmë Rusinë të paguajë për mizorinë e saj. Tetë paketat ekzistuese të sanksioneve që kemi prezantuar deri më tani janë tashmë të vështira. Sot ne po rrisim presionin ndaj Rusisë me një paketë të 9-të”, ka shkruajtur Von der Leyen./ CNA.al

Lajmet e fundit nga