LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Turqi/ Sulmohet me thikë kreu i Partisë Inovative

7 Dhjetor 2022, 16:03, Kosova & Bota CNA
Turqi/ Sulmohet me thikë kreu i Partisë Inovative
Öztürk Y?lmaz, kryetari i Partisë Inovative

Kryetari i Partisë Inovative dhe njëkohësisht deputeti i Ardahanit, Öztürk Y?lmaz, është sulmuar me thikë në zyrën e tij, ditën e sotme.

 Öztürk është plagosur me thikë nga një person që ka ardhur në zyrën e tij dhe është dërguar menjëherë në spital.

Sulmuesi i Öztürk Y?lmaz është larguar menjëherë pas ngjarjes dhe është shpallur në kërkim nga policia.

Personi që ka shkuar në zyrën e Yilmaz e ka goditur dy herë me thikë në këmbën e tij të djathtë. Mediat vendase raportojnë se Kryetari i Partisë Inovative është ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Autoritetet kanë nisur përpjekjet për kapjen e autorit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga