LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto- Adoleshentë të plagosur dhe shtëpi të shkatërruara/ Tmerr gjatë natës në Ukrainë

7 Dhjetor 2022, 09:02, Kosova & Bota CNA

Foto- Adoleshentë të plagosur dhe shtëpi të

Sulmet ruse janë raportuar gjatë natës në rajonin e Zaporizhias.

Dronët dhe raketat shkatërruan shumë shtëpi në dy fshatra dhe tre persona u plagosën – përfshirë një vajzë 15-vjeçare – sipas kreut të administratës ushtarake të rajonit. 

Oleksandr Starukh tha se "gjysmë duzine" dronë u rrëzuan nga forcat ukrainase, duke parandaluar më shumë dëme.

Ai shtoi se gjatë ditës dhe natës së kaluar, ka pasur 54 sulme ruse, kryesisht në qytete dhe fshatra. 

Ato përfshinin një sulm me raketa, dy sulme ajrore, nëntë nga raketa të shumta dhe 30 predha artilerie, si dhe sulme me dronë. 

Pesë persona u plagosën dje pasdite, me një grua në "gjendje shumë të rëndë", tha zoti Starukh./CNA.al Burimi: Sky News

Lajmet e fundit nga