LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcënoi me jetë Melonin dhe të bijën/Policia italiane identifikon autorin

7 Dhjetor 2022, 13:52, Kosova & Bota CNA

Kërcënoi me jetë Melonin dhe të bijën/Policia italiane

Policia italiane më në fund ka identifikuar autorin që kishte kërcënuar me jetë kryeministren italiane dhe vajzën e saj.

Bëhet fjalë për një 27-vjeçar të papunë, i cili banonte në provincën Arezzo.

“Nëse i heq të ardhurat bazë do të vras ??ty dhe vajzën tënde. Mos harroni se po më detyroni të shkatërroj jetën tuaj nëse prekni të ardhurat, nuk bëj shaka, do të bëj të paktën 40 vjet burg. Unë ha. Vërtetë kujdes, ndalo me heqjen e të ardhurave të nënshtetësisë përndryshe do të të vras, ??po e kupton?" 

“Duhet vdekja e saj dhe e vajzës së saj” këto janë mesazhet e postuara në "Twitter" nga llogaria e “Vëllezërit e Italisë.”

Për momentin, personi, i cili dyshohet se është pronari i llogarisë nga i kanë ardhur mesazhet, është nën hetim për dhunë të rëndë ndaj kryeministres. 

Policia e Sirakuzës, me mandat të prokurorisë, ka kryer orët e fundit kontrollin e shtëpisë dhe kompjuterit ndaj një njëzeteshtatëvjeçarit të papunë dhe përfitues të të ardhurave nga shtetësia./CNA.al

Lajmet e fundit nga