LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërthime në veri të Kosovës/ Alarmohet Mitrovica

7 Dhjetor 2022, 22:39, Kosova & Bota CNA
Shpërthime në veri të Kosovës/ Alarmohet Mitrovica
Foto ilustruese

Dy shpërthime janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Mitrovicën e Veriut, në Kosovë.

Mediat kosovare raportojnë se shpërthimet kanë alarmuar banorët, ndërsa një reagim ka ardhur edhe nga drejtori i Policisë për rajonin e Mitrovicës së Veriut, Besim Hoti.

Hoti ka deklaruar se shërthimet kanë qenë në dy lokacione të ndara dhe nuk ka persona të lënduar apo dëme materiale.

“Ka pasur shpërthime në dy lokacione të ndara. Bëhet fjalë për sulme me lëndë plasëse, s’ka të lënduar e as dëme materiale. Një është hedhur në një udhëkryq në Lagjen e Boshnjakëve dhe një në Kodrën e Minatorëve. Ka shtëpi të banuara në afërsi, mirëpo nuk ka të lënduar. Këto janë lëndë plasëse, nuk kanë aftësi shkatërruese, por kanë një efekt jashtëzakonisht zhurme”, theksoi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga