LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e enjte, 9 nëntor 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju

8 Nëntor 2023, 23:01, Horoskopi CNA

Horoskopi, e enjte, 9 nëntor 2023/ Çfarë kanë parashikuar

Dashi 

Ju gjeni mënyra për t'u ngritur në hierarki dhe për t'u pëlqyer nga eprorët që promovojnë idetë tuaja. Në të njëjtën kohë, ju fitoni njohuri dhe përvoja më të thella që ju ndihmojnë të ngriheni në rrugën evolucionare të jetës. Tani jeni në gjendje të përballoni të gjitha sfidat dhe kërkesat e karrierës suaj.

Është dita e duhur për të provuar vlerën tuaj në punë dhe për të njohur përpjekjet tuaja nga eprorët.

Demi

Komunikimi është në mënyrën më të mirë dhe ju jeni gati të shkëmbeni ide, mendime dhe opinione me njerëzit me të cilët jeni rrethuar. Për sa i përket planeve për studime dhe udhëtime, ka favore dhe e realizoni çfarëdo qëllimi që vendosni në mendjen tuaj. Edhe pse puna po ju shtyn, me gjëra të panevojshme do të arrini gjithçka dhe do të shpëtoni nga rutina.

Binjakët 

Tani mund ta lehtësoni punën tuaj dhe merrni përsipër detyra që keni tendencë t'i bëni më shpejt. Është një ditë shumë e mirë për t'u kujdesur për trupin. Ju zgjidhni problemet financiare duke shlyer një borxh të vjetër.

Gaforrja

Formimi i gjashtëkëndëshit mes Mërkurit dhe Plutonit, sjell favore për planet e biznesit që kanë të bëjnë me hyrjen në bashkëpunim dhe promovimin e profesionit tuaj. Ndonjëherë ju kërkoni rehatinë e shtëpisë, ku bisedat me njerëzit e dashur janë një shërim për shpirtin tuaj.

Luani 

Është një ditë kur do të flisni me të dashurit tuaj për një shtëpi që pret të shfrytëzohet, qoftë me shitje, qoftë me qira. Do ta gjeni veten duke përfituar dhe kjo do të përmirësojë jetën tuaj dhe jetën e përditshme. Në këtë bisedë dhe vendim ju merrni rolin e ndërmjetësit.

Virgjëresha

Është një ditë kur shkarkohen ide imagjinative, por që kanë një thelb të thellë, ku mund të përmbushen dhe të bëhen të realizueshme. Ju zbatoni plane të reja biznesi dhe profesionale, pasi tani mund të promovoni aftësitë dhe talentet tuaja. Në të njëjtën kohë, ka favore financiare, ndiheni të sigurt me mjaftueshmëri të plotë.

Peshorja

Duke u përpjekur të çliroheni nga problemet financiare, keni propozime të ndryshme që familja do t'i dëgjojë me vëmendje. Ju arrini të siguroni jetesën tuaj dhe të ndiheni të sigurt. Hëna që është në shenjën tuaj sot ju bën të pëlqyeshëm dhe emocional.

Akrepi

Sot komunikimi juaj merr e kuptim dhe ju interesojnë vetëm marrëdhëniet kuptimplota. Dëgjoni intuitën tuaj dhe instinktin tuaj të pagabueshëm që sot të dyja funksionojnë në shkallën më të lartë.  Disa njerëz flasin mirë për ju, ndaj largoni dyshimet.

Shigjetari

Mendja juaj kërkon dhe gjen zgjidhje që do t'ju çlirojnë nga borxhet e papaguara, prandaj mund të lëvizni fshehurazi dhe prapa skenave. Ndoshta do të përfshihet një person miqësor i cili do t'ju ofrojë ndihmën që prisni. Tani e tutje nuk do të përsërisni gabimet e së kaluarës duke bërë të njëjtën gjë.

Bricjapi

Është një ditë që ka kërkesa në punë, por ju arrini t'i realizoni dhe të justifikoheni. Në të njëjtën kohë, ju keni një ditë të mbushur me takime miqësore dhe shoqërim me njerëz me të cilët mund të shkëmbeni ide dhe mendime për çështjet aktuale. Për sa i përket financave nuk po përballeni me ndonjë problem të madh.

Ujori

Ju kapërceni frikën dhe pasiguritë tuaja dhe jeni të shtyrë në majat e hierarkisë. Keni ide që i komunikoni me njerëzit e duhur për të arritur atë që dëshironi. Në të njëjtën kohë, ju planifikoni të vazhdoni shkollimin tuaj duke marrë pjesë në seminare edukative që do të promovojnë edhe më lehtë pozicionin tuaj.

Peshqit 

Jeni duke bërë plane për një udhëtim të gjatë që mendonit se ishte i pamundur dhe tani rruga po hapet para jush. Dita është plot shoqërueshmëri dhe më në fund gjeni një kod komunikimi me një person miqësor që e kishit keqkuptuar, ndërsa ndonjëherë preferoni ta mbani për vete.

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga