LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e premte, 10 nëntor 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju

9 Nëntor 2023, 22:57, Horoskopi CNA

Horoskopi, e premte, 10 nëntor 2023/ Çfarë kanë

Dashi 

Mërkuri hyn në shenjën e Shigjetarit dhe ju jeni në humor për të shkuar diku larg, megjithatë sheshi i tij me Saturnin sjell vonesa, kufizime dhe pengesa në lëvizjet, komunikimin dhe planet tuaja. Do t'ju duhet të keni durim dhe elasticitet dhe të bëni shumë përpjekje për të arritur atë që dëshironi.

Demi

Mërkuri hyn në Shigjetar, për ju kjo tregon se mund të ketë disa probleme në rrethin tuaj të miqve. Disa ëndrra që keni për të ardhmen tuaj mund të duken të vështira për t'u përmbushur dhe kjo ju prish humorin. Megjithatë, ju keni mprehtësinë për t'i parë gjërat në thellësi. Hëna në Peshore e zbukuron disi klimën e përditshmërisë suaj.

Binjakët

Mërkuri hyn në shenjën e Shigjetarit. Për ju, kjo do të thotë që në biznesin tuaj lindin çështje që kanë të bëjnë kryesisht me marrëdhëniet tuaja me kolegët dhe partnerët, të cilat kanë nevojë për vëmendje në menaxhimin e tyre. Mund të ketë keqkuptime. Megjithatë, Hëna në Peshore ju bën krijues dhe optimistë.

Gaforrja

Mërkuri hyn në shenjën e Shigjetarit. Kjo mund t'ju sjellë disa vonesa dhe pengesa në çështjet që lidhen me punën dhe jetën tuaj të përditshme. Ju duhet të menaxhoni më mirë kohën tuaj në mënyrë që të përballeni në mënyrë efektive me detyrat tuaja. Hëna në Peshore ju ndihmon të afroheni më shumë me të dashurit tuaj në shtëpi.

Luani 

Mërkuri hyn në Shigjetar dhe formon një aspekt katror të vështirë ndaj Saturnit. Për ju kjo do të thotë se mund të keni vështirësi në ekspresivitetin dhe kreativitetin tuaj. Dashuria duket se është një çështje më serioze dhe për ju kjo nuk është diçka që ju përshtatet kështu që do t'ju vështirësojë. Rrethanat ju detyrojnë të shihni disa gjëra në thellësi dhe të theksoni thelbin. Hëna në Peshore favorizon shoqërueshmërinë tuaj.

Virgjëresha 

Disa marrëdhënie familjare, dhe veçanërisht nëse jeni i martuar, mund të kenë vështirësi. Disa diskutime duhen bërë në shtëpi, por këto nuk do të jenë të lehta dhe mund të ketë keqkuptime. Duhet të vendosen disa kufizime, të cilat do të zbatohen seriozisht. Hëna nga Peshorja kujdeset për një çështje tuajën financiare.

Peshorja

Mërkuri hyn në Shigjetar, që për ju do të thotë se i merrni më seriozisht çështjet që lidhen me aktivitetet tuaja të ndryshme arsimore, si dhe çështjet rutinë dhe punë. Duket se komunikimi është një element i rëndësishëm në vendin tuaj të punës dhe do t'ju duhet të bëni disa ndryshime në mënyrën e të shprehurit. Hëna në shenjën tuaj ju bën emocionues dhe shprehës.

Akrepi

Çështjet financiare që ju shqetësojnë mund të vonohen dhe mund të ketë pengesa për zgjidhjen e tyre. Kjo mund të jetë për faktin se jeni duke kryer disa shpenzime që lidhen me fëmijët tuaj ose thjesht dëshironi të plotësoni dëshirën tuaj për argëtim dhe të kultivoni talentin tuaj. Hëna në Peshore ju bën nostalgjik për të kaluarën.

Shigjetari 

Merkuri hyn në shenjën tuaj dhe nevoja juaj për komunikim dhe ekspresivitet rritet. Keqkuptimet mund të shqetësojnë anëtarët e familjes suaj, me të cilët duhet të bëni durim derisa situata të bëhet e qartë. Hëna në Peshore ju ndihmon të takoni miqtë dhe të shpëtoni nga atmosfera negative.

Bricjapi 

Mërkuri hyn në shenjën e Shigjetarit. Kjo tani për ju mund të tregojë disa vështirësi në çështjet e komunikimit dhe lëvizjes.  Ju duhet të jeni të kujdesshëm për të shmangur aksidentet verbale. Hëna në Peshore sigurohet që të promovojë një çështje tuajën profesionale.

Ujori 

Mërkuri hyn në shenjën e Shigjetarit. Kjo për ju tregon se disa nga miqtë tuaj mund të përfitojnë nga ju financiarisht duke kërkuar ndihmën tuaj. Është e rëndësishme të jeni në gjendje të dalloni nëse kjo nevojë është reale apo nëse disa njerëz janë afër jush me qëllim. Hëna në Peshore ju ndihmon të bëni plane të reja për të ardhmen dhe të hapni horizontet tuaja.

Peshqit 

Mërkuri hyn në shenjën e Shigjetarit dhe sjell vonesa dhe pengesa në çështjet e avancimit profesional dhe social. Disa mund të përpiqen të vendosin pengesa në rrugën tuaj dhe të sabotojnë përparimin tuaj, por ju duhet të dini se me këmbëngulje dhe punë mund të arrini gjithçka. Hëna në Peshore ju bën intuitive.

Lajmet e fundit nga