LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shocking event/ 13-year-old autistic girl is brutally raped in the park, mother confesses the horror

2022-11-07 21:09:00, Sociale CNA

Shocking event/ 13-year-old autistic girl is brutally raped in the park, mother

The mother of an autistic girl says her daughter may never return to school after she was allegedly beaten unconscious after being lured to a park.

Youngster Abbie Jarvis hit the headlines last month when shocking images of her bloodied face showed the extent of her injuries.

The now 13-year-old is said to have suffered multiple blows to the head and was left covered in blood, while other teenagers filmed the attack on their phones.

Ajo u kap nga mamaja e saj Angela, e cila kishte frikë se mund t'i ishte dëmtuar truri, pasi vajza e saj po rrëshqiste dhe po dilte nga vetëdija dhe po murmuriste rrugës për në spital.

Mjekët nxituan Angela-n në një dhomë anësore dhe e paralajmëruan se po hetonin nëse vajza e saj kishte pësuar një frakturë të kafkës.

Një muaj më vonë, e reja nga Glasgow nuk është kthyer në shkollë dhe nëna e saj thotë se familja tani po shqyrton shkollimin në shtëpi si Abbie ashtu edhe vëllai i saj 15-vjeçar Ethan, i cili ka sindromën Asperger.

Angela, 43, told the Mirror: "We're not sure if she's going to go back to school, she's very worried and scared. I wanted to go back to work but I have to keep her safe. Her whole life It's completely changed. Even walking to the shops, she would grab my arm and say 'Mom, don't let me go. I'm like her bodyguard now, to keep her feeling safe.'

Angela added that Abbie had thought she was meeting a friend at the park and now she just doesn't trust anyone.

She said: "She has big trust issues and says everything doesn't seem real. She can't understand why she was attacked. /CNA.al

Lajmet e fundit nga