LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

They lured him through a dating app/ Immigrant confesses his horror: I was raped by 6 policemen

2022-11-05 12:32:00, Sociale CNA

They lured him through a dating app/ Immigrant confesses his horror: I was raped

A migrant claims he was lured to a hotel on a dating app before being gang-raped by police in Qatar because he was gay.

The victim, from the Philippines, was working as an office assistant in the World Cup host country when she says she was confronted by six men.

He claims he received a message on a gay dating app from another man, who said he was a Turkish worker, offering him a substantial sum of money to come to his hotel room.

Por kur viktima mbërriti në dhomën e katit të dhjetë, ai u prit nga gjashtë burra të cilët u identifikuan si policë të Katarit.

Ai thotë se kishte menduar të përpiqej të hidhej nga dritarja, por u fut në qoshe.

Burri tha për inews : "Më kapën dhe më hodhën në shtrat. Filluan të më përdhunojnë".

Emigranti tha se oficerët e përdhunuan një nga një – përveç një turku që “qeshte”.

Viktima shtoi: “Kur mbaruan, më hapën çantën dhe më kontrolluan të gjitha gjërat, duke kërkuar prova, teksa thonin: “Ky është prostitutë, ky është homoseksual”./CNA.al

Lajmet e fundit nga