LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nëntori nis me temperatura pranvere/ Parashikimi i motit për sot dhe nesër

2022-11-01 08:05:00, Sociale CNA

Nëntori nis me temperatura pranvere/ Parashikimi i motit për sot dhe

Deri në orët e mesditës parashikohet që ultësira perëndimore të jetë nën ndikimin e kthjellimeve, ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të pakta të vranësirave.

Por në vijim pritet që vranësirat të shfaqen në një pjesë të mirë të vendit tonë, ku më të shpeshta vranësirat do të jenë në zonat Lindore të Shqipëris.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, POR do të mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 - 2 ballë.

Ndërsa nesër me 2 nëntor 2022, sipas MeteoAlb, territori shqiptar do të vijoj të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke  sjellë  gjatë paradites orë të shumta me diell në një pjesë të mirë të vendit tonë.

Në orët vijuese parashikohet që të ketë kalime të pakta të vranësirave, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 26°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga