LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

4 educators are fired, they put on masks and terrified the children/ The footage goes viral

2022-10-29 13:27:00, Sociale CNA

4 educators are fired, they put on masks and terrified the children/ The footage

A daycare in Mississippi has fired four staff members after footage of them wearing scary masks and scaring children went viral on social media.

The videos were filmed by a staff member at Lil Blessings, a day care center in Hamilton, northeast Mississippi.

Very young children can be seen sitting at a table while an adult scares them on the grounds that they have misbehaved. He shouts at the children and follows them. Children tremble and wail in fear and call their parents.

Mbetet e paqartë se nga e kanë origjinën videot, por raportet tregojnë se ato janë postuar fillimisht në Facebook.

Prindërit janë krejtësisht të zemëruar me personelin e çerdhes për këtë shkelje të besimit dhe kërcënojnë me akuza penale. Tani, Departamenti i Shëndetit i Shtetit të Misisipit dhe Zyra e Sherifit të Qarkut Monroe po hetojnë këtë çështje.

Katër punëtorë u pushuan nga puna pasi pronarja e Lil’ Blessings, Sheila Sanders, u bombardua me ankesa. Sanders ka operuar çerdhen për më shumë se dy dekada.

Sipas raportimeve, pronarja mësoi për këto video vetëm të mërkurën, por të paktën njëra prej këtyre videove u filmua në shtator.

“Njerëzit që i bënë këto akte nuk janë më me ne. Ata u pushuan nga puna”, tha Sanders.

One of the daycare workers who can be seen wearing a mask in the video also posted a 19-minute video apologizing. /CNA.al Source: Tree of Life

Lajmet e fundit nga