LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ditët me diell nuk kanë mbaruar ende/ Mesjava e ngrohtë si në stinën e Verës

2022-10-26 08:03:00, Sociale CNA

Ditët me diell nuk kanë mbaruar ende/ Mesjava e ngrohtë si

Orët e paradites, do të jetë nën dominimin e kthjellimeve në të gjithë territori Shqiptar. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës do të ketë kalime të pakta vranësirash në zonat Verilindore dhe në zonat Juglindore.

Por zonat bregdetare dhe të ulëta do të mbeten në mbizotërimin e motit të kthjellët dhe temperaturave relativisht të larta. 

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Ndërsa nesër me  27 tetor 2022, sipas MeteoAlb, territori shqiptar do të mbetet në ndikimin e presionit të lartë amtosferik duke bërë që moti i kthjellët të jetë dominant në pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar zonat malore të cilat do të kenë kalime vranësirash të lehta.

 Parashikohet që orët e pasdites të shtojnë vranësirat në zonat malore përgjatë kufirit Lindor duke lënë në ndikimin e motit të kthjellët ultësirën perëndimore. Ky stabilitet i atmosferës do të na shoqërojë edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit do të bien me 2 gradë në orët e para të mëngjesit por mesdita nuk sjell ndryshim të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi verior- Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim deri në 3 ballë./CNA.al

17:13 SOCIAL ISSUES

Cili është

"Gjatë vitit të kaluar, kam pasur shumë burra të cilët m...

Lajmet e fundit nga