LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dënohet mashtruesi gjinekolog/ U kërkonte grave foto të organeve gjenitale, i udhëzonte të

2022-10-28 13:59:00, Sociale CNA

Dënohet mashtruesi gjinekolog/ U kërkonte grave foto të organeve

Burri në Singapor , i cili mashtroi gratë për të postuar foto të gjoksit dhe organeve gjenitale të tyre me një llogari të rreme në Facebook  , është burgosur.

Malajziani Ooi Chuen Wei u dënua me 3 vjet e 4 muaj pas hekurave në seancën e djeshme.

U përcaktua se Ooi hapi llogarinë në vitin 2016 dhe përdori një foto të një gruaje malajziane. Llogaria e hapur nën emrin e gjinekologes Janice Lee Yan Hooi dukej se punonte në Gleneagles Medical. Përveç kësaj, u hap një llogari në Instagram dhe LinkedIn me të njëjtin emër.

Ai më pas u dërgoi mesazh grave dhe u ofroi kujdes mjekësor. Burri, i cili dërgoi udhëzime për të masazhuar gjoksin dhe organet gjenitale të saj, u kërkoi grave të dërgonin video të tyre duke i kryer ato. Ooi pretendoi se kështu ai mund të diagnostikonte nëse kishte një problem shëndetësor.

Në vitin 2018-2021, 35 viktima kanë dorëzuar gjithsej 919 foto dhe video . Ngjarja ndodhi në korrik 2021 kur një grua u bë e dyshimtë dhe Dr. Ajo doli në dritë pasi ajo hulumtoi emrin Janice Lee Yan Hooi dhe zbuloi se nuk kishte asnjë person të tillë në Spitalin Gleneagles.

Policia bastisi shtëpinë e Ooi pas denoncimit. Ooi i kapur pranoi se i kishte mashtruar gratë.

Ooi, 37 vjeç, u shpall fajtor për mashtrim duke falsifikuar dhe u dënua me 40 muaj burg.

Deputy prosecutor R. Arvindren said that Ooi "made a carefully designed plan to satisfy his sexual desires":

He abused the public's trust in doctors. He has taken advantage of social networks to commit crimes. /CNA.al

17:13 SOCIAL ISSUES

Cili është

"Gjatë vitit të kaluar, kam pasur shumë burra të cilët m...

Lajmet e fundit nga