LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

How to "get rid" of your sink stains?

2022-10-30 18:09:00, Sociale CNA

How to "get rid" of your sink stains?

If you have a dripping faucet in your bathroom, then you know that it leads to large brown water stains in your bathtub.

Fortunately, cleaning fanatics have discovered the easy way to get rid of them.

Ms Hinch has amassed millions of followers on social media thanks to her helpful cleaning tips.

And many fans have gone on to create their own social media groups to share cleaning hacks.

The Express reported that a woman asked how to remove stubborn stains after trying a bunch of different cleaning products to no avail.

Ajo pyeti: "Ne po marrim me qira një shtëpi të vjetër në fermë nga një anëtar i familjes, ku më parë jetonte një çift i moshuar.

"Ne nuk jemi në gjendje të zëvendësojmë vaskën dhe ka një filigran të madh nga një rubinet që pikon.Ndonjë këshillë se si mund ta heq ose të paktën ta përmirësoj? Foto e bashkangjitur. Deri më tani, kam provuar gomën magjike, cif, zbardhues dhe viakal. Faleminderit paraprakisht!"- shkruan ndjekësja.

Postimi u përmbyt me rekomandime nga fansat e tjerë të pastrimit që ndajnë këshillat e tyre.

Njerëz të ndryshëm sugjeruan përdorimin e uthullës së bardhë për të eliminuar njollën, njëri shtoi: "Ngjisni pak leshi pambuku në uthull dhe vendoseni mbi njollën. Duhet të pastrohet. Mund t'ju duhet ta jepni përsëri. Më funksionoi."

"Dip in vinegar and repeat. As often as necessary. Clean gently," commented another person. /CNA.al

Lajmet e fundit nga