LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

The laboratory in Fier/ Lala: The former mayor of the municipality is a drug dealer, works in a state institution

2022-11-24 22:13:00, Kronika CNA
The laboratory in Fier/ Lala: The former mayor of the municipality is a drug
Journalist Klodiana Lala

Journalist Klodiana Lala revealed details of the operation that discovered a cocaine laboratory in Fier and imprisoned 15 people.

Lala said on the show "The Unexposed" that the former mayor of the municipality of Frakull, Viktor Cervenaku, had ordered the cocaine in Colombia.

She emphasized that the final amount of drugs is not yet known. According to her, Cervenaku works in a state institution.

“Është aksion i policisë shqiptare dhe malazeze me mbikqyrjen e DEA. Ka patur sinjalizim për një sasi drogë që do të vinte me pleh kimit. Viktor Cervenaku, ish kryetari i komunës Frakull, e kishte porositur në Kolumbi. Ka ardhur në Portin e Tivarit në Mal të Zi, pastaj në Fier. Ka qenë dorëzim i kontrolluar, policia ka patur informacion por nuk ka ndërhyrë deri në pikën fundore. Viktor Cervenaku kishte përshtatur shtëpinë e tij si laborator. Ky është rasti i parë që kapet sasi droge e përzierë me plehun kimikë. Nuk dihet sasia përfundimtare e kapur. Personi i arrestuar punon në një institucion shtetëror”, deklaroi gazetarja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga