LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paundi britanik në ngjitje, euro sërish në krizë/ Kursi i Këmbimit, 16 mars 2023

16 Mars 2023, 07:35, Ekonomi CNA
Paundi britanik në ngjitje, euro sërish në krizë/ Kursi i
Foto ilustruese

Sot më 16 mars 2023, dollari amerikan blihet me 107.7 lekë dhe shitet me 108.7 lekë.

Euro blihet me 114.3 lekë dhe shitet 115 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.5 lekë dhe shitet me 130.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.4 lekë, ndërsa në shitje me 117.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 77.7 lekë dhe në shitje me 79.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Paundi britanik në ngjitje, euro sërish në krizë/ Kursi i

Lajmet e fundit nga