LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Franga zvicerane lë pas euron, edhe paundi në rënie/ Kursi i këmbimit, 12 mars 2023

12 Mars 2023, 08:11, Ekonomi CNA
Franga zvicerane lë pas euron, edhe paundi në rënie/ Kursi i
Foto ilustruese

Sot më 12 mars 2023, dollari amerikan blihet me 106.8 lekë dhe shitet me 107.8 lekë.

Euro blihet me 113.8 lekë dhe shitet 114.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.2 lekë dhe shitet me 129.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.3 lekë, ndërsa në shitje me 116.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 77 lekë dhe në shitje me 79.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Franga zvicerane lë pas euron, edhe paundi në rënie/ Kursi i

Lajmet e fundit nga