LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro barazohet me frangën zvicerane, paundi në rënie/ Kursi i këmbimit, 8 mars 2023

8 Mars 2023, 07:19, Ekonomi CNA
Euro barazohet me frangën zvicerane, paundi në rënie/ Kursi i
Foto ilustruese

Sot më 8 mars 2023, dollari amerikan blihet me 107.4 lekë dhe shitet me 108.5 lekë.

Euro blihet me 114.4 lekë dhe shitet 115 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127.9 lekë dhe shitet me 129.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.4 lekë, ndërsa në shitje me 115.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.2 lekë dhe në shitje me 80.2 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Euro barazohet me frangën zvicerane, paundi në rënie/ Kursi i

Lajmet e fundit nga