LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Të gjitha monedhat e huaja në rënie/ Sa këmbëhen sot euro, dollari dhe paundi?

7 Mars 2023, 07:04, Ekonomi CNA
Të gjitha monedhat e huaja në rënie/ Sa këmbëhen sot
Foto ilustruese

Sot më 7 mars 2023, dollari amerikan blihet me 107.2 lekë dhe shitet me 108.2 lekë.

Euro blihet me 114.5 lekë dhe shitet 115.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.4 lekë dhe shitet me 130 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.3 lekë, ndërsa në shitje me 115.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 78.2 lekë dhe në shitje me 80.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Të gjitha monedhat e huaja në rënie/ Sa këmbëhen sot

Lajmet e fundit nga