LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro rënie drastike, edhe monedhat e tjera në krizë/ Kursi i këmbimit, 10 mars 2023

10 Mars 2023, 07:16, Ekonomi CNA
Euro rënie drastike, edhe monedhat e tjera në krizë/ Kursi i
Foto ilustruese

Sot më 10 mars 2023, dollari amerikan blihet me 107.7 lekë dhe shitet me 108.5 lekë.

Euro blihet me 113.9 lekë dhe shitet 114.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127.5 lekë dhe shitet me 129 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.2 lekë, ndërsa në shitje me 115.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 77.5 lekë dhe në shitje me 80 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Euro rënie drastike, edhe monedhat e tjera në krizë/ Kursi i

Lajmet e fundit nga