LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja përballë lekut/ Këmbimi valutor, 5 dhjetor 2022

5 Dhjetor 2022, 08:03, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja përballë lekut/ Këmbimi valutor, 5 dhjetor 2022

Dollari amerikan sot blihet me 109.8 lekë dhe shitet me 111.8 lekë.

Monedha e eurozonës, blihet me 116.2 lekë dhe shitet me 116.9 lekë.

Paundi britanik blihet me 134.7 lekë dhe shitet me 135.8 lekë.

Franga zvicerane blihet 116.9 lekë dhe shitet me 117.8 lekë.

Më poshtë ju sjellim kursin e këmbimit për monedhat e tjera./CNA.al

Monedhat e huaja përballë lekut/ Këmbimi valutor, 5 dhjetor 2022

Lajmet e fundit nga