LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan përfundon duke u këmbyer me 110 lekë/ Kursi i këmbimit, 3 dhjetor 2022

3 Dhjetor 2022, 08:08, Ekonomi CNA

Dollari amerikan përfundon duke u këmbyer me 110 lekë/ Kursi i

Dollari amerikan vijon t’i zbresë shkallët  e këmbimit me lekun çdo ditë e më shumë. Nga 117 lekë para disa ditësh, sot këmbehet me 100 lekë në blerje dhe 112 lekë në shitje.

Monedha e Eurozonës, po qëndron stabël prej ditësh tashmë, ndërsa monedhat e tjera të huaja kanë luhatje të papërfillshme.

Monedha e huaj më me vlerë për momentin në këmbim me lekun mbetet paundi britanik.

Sot, me 3 dhjetor 2022, dollari amerikan blihet me 110.4 lekë dhe shitet me 112 lekë.

Euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134.9 lekë dhe shitet me 136.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.2 lekë, ndërsa në shitje me 118.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 81.5 lekë dhe në shitje me 84 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan përfundon duke u këmbyer me 110 lekë/ Kursi i

Lajmet e fundit nga