LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja më të zhvlerësuara se kurrë/ Kursi i këmbimit, 30 nëntor 2022

30 Nëntor 2022, 08:09, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja më të zhvlerësuara se kurrë/ Kursi i

Muaji nëntor mbyllet me një zhvlerësim të monedhave të huaja përballë lekut.

Dollari në kuotat e 112 lekëve, euro, në kuotat e 166 lekëve, franga më lart në kuotat e 117 lekëve dhe dollari kandez në kuotat e 82 lekëve.

Paundi britanik përgjatë këtij muaji është luhatur nga 133 Lekë në 135 lekë.

Sot, me 30 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112.4 lekë dhe shitet me 113.4 lekë.

Euro blihet me 116.5 lekë dhe shitet 117.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133.8 lekë dhe shitet me 133.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.5 lekë, ndërsa në shitje me 118.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 82.5 lekë dhe në shitje me 84.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Monedhat e huaja më të zhvlerësuara se kurrë/ Kursi i

Lajmet e fundit nga