LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Java mbyllet pa surpriza në tregun valutor/ Kursi i këmbimit, 27 nëntor 2022

27 Nëntor 2022, 08:22, Ekonomi CNA

Java mbyllet pa surpriza në tregun valutor/ Kursi i këmbimit, 27

Java në tregun valutor mbyllet pa ndonjë surprizë. Monedhat e huaja shfaqen "të dobëta” si në shitje dhe në blerje në këmbim me lekun.

Sot, me 27 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 111.7 lekë dhe shitet me 113 lekë.

Euro blihet me 116.2 lekë dhe shitet 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134 lekë dhe shitet me 135.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.4 lekë, ndërsa në shitje me 118.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 83 lekë dhe në shitje me 85 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Java mbyllet pa surpriza në tregun valutor/ Kursi i këmbimit, 27

Lajmet e fundit nga