LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Stopohet” Dollari amerikan, bie më poshtë se Euro/ Kursi i këmbimit,17 nëntor 2022

17 Nëntor 2022, 08:11, Ekonomi CNA

“Stopohet” Dollari amerikan, bie më poshtë se Euro/ Kursi

Dollari amerikan ka “ngecur” në vend. Edhe monedha e Eurozonës,edhe pse shitet e blihet më lart se dollari, nuk ka ndryshuar kurs.

Rritje të lehtë sot ka shënuar vetëm Paundi britanik.

Sot, me 17 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112.2 lekë dhe shitet me 113.5 lekë.

Euro blihet me 116.8 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133 lekë dhe shitet me 134.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.3 lekë, ndërsa në shitje me 119.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 83.7 lekë dhe në shitje me 85.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

“Stopohet” Dollari amerikan, bie më poshtë se Euro/ Kursi

Lajmet e fundit nga