LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro “mund” dollarin/ Kursi i këmbimit, 14 nëntor 2022

14 Nëntor 2022, 08:13, Ekonomi CNA

Euro “mund” dollarin/ Kursi i këmbimit, 14 nëntor 2022

Monedhat e huaja e nisin këtë javë ashtu siç e mbyllën pa ndryshime.

Sot, me 14 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112.8 lekë dhe shitet me 114 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132.4 lekë dhe shitet me 134 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.8 lekë, ndërsa në shitje me 119.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 84.8 lekë dhe në shitje me 86.6 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro “mund” dollarin/ Kursi i këmbimit, 14 nëntor 2022

Lajmet e fundit nga