LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dollari amerikan bie pikiatë/ Kursi i këmbimit,12 nëntor 2022

12 Nëntor 2022, 08:13, Ekonomi CNA

Dollari amerikan bie pikiatë/ Kursi i këmbimit,12 nëntor 2022

Dollari amerikan sërish ka shënuar rënie sot. Euro vijon të mbajë të njëjtin pozicion, ndërsa rritje të lehtë ka shënuar Franga zviceriane.

Sot, me 12 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112.6 lekë dhe shitet me 114.3 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132.7 lekë dhe shitet me 134 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.8 lekë, ndërsa në shitje me 120 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 84.6 lekë dhe në shitje me 86.6 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan bie pikiatë/ Kursi i këmbimit,12 nëntor 2022

Lajmet e fundit nga