LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritja e çmimeve/ Biznesi i vogël dhe i mesëm, sot në protestë

5 Nëntor 2022, 09:36, Ekonomi CNA

Rritja e çmimeve/ Biznesi i vogël dhe i mesëm, sot në

Biznesi i vogël dhe i mesëm sot për një orë të ulin qepenat në shenjë proteste.

Kjo lëvizje është paralajmëruar nga përfaqësuesit Shoqatës së Biznesit të Vogël e të Mesëm.

Shkak për këtë protestë njëorëshe, sipas tyre është bërë rritja e çmimeve.

Duke filluar në orën 10:00  të mëngjesit të sotëm ata do të mbyllin për një orë shërbimin dhe të protestojnë në shenjë pakënaqësie.

Kërkesat

Të hiqet nga paketa fiskale që rrit gjobat 2-3 herë.

Mos të ketë rritje të energjisë elektrike që tejkalon fashën 800 në muaj. Kjo është pika e që na ndan biznesin me qeverinë shqiptare.

Të hiqen 50% e taksave për çdo litër karburant./CNA.al

Lajmet e fundit nga