LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bashkëpunimi energjetik me RMV-në/ Balluku: Duhet strategji për qëndrueshmërinë

14 Nëntor 2022, 12:00, Ekonomi CNA

Bashkëpunimi energjetik me RMV-në/ Balluku: Duhet strategji për

Zv. Kryeministrja dhe Ministrja e Energjitikës, Belinda Balluku, nga Shkupi në mbledhjen e dy qeverive ka kërkuar bashkëpunim dhe strategji të mirëstudiuara dhe të qëndrueshme për krizën energjetike.

Sipas Ballukut sot nuk flitet vetëm për çmimin e energjisë, por për sigurimin e sasive të nevojshme.

“Marrëveshja për energjinë që u nënshkrua është një nga më të rëndësishmet sepse s’është thjesht situatë krize. Ka të bëjë me sigurinë rajonale të të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor”, u shpreh Balluku./CNA.al

Lajmet e fundit nga