LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan e nis javën më dobët se euro/ Kursi i këmbimit, 21 nëntor 2022

21 Nëntor 2022, 08:16, Ekonomi CNA

Dollari amerikan e nis javën më dobët se euro/ Kursi i

Monedhat e huaja e nisin javën pa ndonjë ndryshime në këmbim me lekun.

Dollari amerikan ashtu si një javë më parë, edhe sot këmbehet në kuotat e 113 lekëve, më poshtë se euro, e cila nuk ka lëvizur në kuotat e 116 lekëve.

Sot, me 21 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 113.2 lekë dhe shitet me 114.4 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133.4 lekë dhe shitet me 134.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118 lekë, ndërsa në shitje me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 84.1 lekë dhe në shitje me 86 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan e nis javën më dobët se euro/ Kursi i

Lajmet e fundit nga