LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan bie pikiatë/ Kursi i këmbimit,18 nëntor 2022

18 Nëntor 2022, 08:30, Ekonomi CNA

Dollari amerikan bie pikiatë/ Kursi i këmbimit,18 nëntor 2022

Dollari amerikan ka rënë pikiatë në tregun valutor. Ai këmbehet disa herë më ulët se monedha e eurozonës, e cila vijon të ruajë kuotat e 116 lekëve.

Sot, me 18 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112.5 lekë dhe shitet me 113.4 lekë.

Euro blihet me 116.7 lekë dhe shitet 117.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133 lekë dhe shitet me 134.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.6 lekë, ndërsa në shitje me 118.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 84 lekë dhe në shitje me 85.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan bie pikiatë/ Kursi i këmbimit,18 nëntor 2022

Lajmet e fundit nga