LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 23 nëntor 2022

23 Nëntor 2022, 08:24, Ekonomi CNA

Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 23

Nuk ka lëvizje sot në tregun valutor.

Sot, me 23 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112.5 lekë dhe shitet me 113.7 lekë.

Euro blihet me 116.5 lekë dhe shitet 117.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133.5 lekë dhe shitet me 134.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118 lekë, ndërsa në shitje me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 83.8 lekë dhe në shitje me 85.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 23

Lajmet e fundit nga