LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Franga zvicerane më e fortë se euro dhe dollari/ Kursi i këmbimit, 28 nëntor 2022

28 Nëntor 2022, 08:16, Ekonomi CNA

Franga zvicerane më e fortë se euro dhe dollari/ Kursi i

Java nis pa ndryshime në tregun valutor. Dollari amerikan ka zbritur në kuotat e 112 lekëve. Euro nuk ka lëvizuar, nga këmbimi me 116 lekë, duke qenë kështu më poshtë sesa franga zvicerane.

Sot, me 27 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112 lekë dhe shitet me 113 lekë.

Euro blihet me 116.2 lekë dhe shitet 116.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134.4 lekë dhe shitet me 135.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.9 lekë, ndërsa në shitje me 118.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 83 lekë dhe në shitje me 85 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Franga zvicerane më e fortë se euro dhe dollari/ Kursi i

Lajmet e fundit nga