LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dollari amerikan, në krizë përballë lekut/ Kursi i këmbimit, 1 dhjetor 2022

1 Dhjetor 2022, 08:13, Ekonomi CNA

Dollari amerikan, në krizë përballë lekut/ Kursi i

Dollari amerikan e ka nisur muajin dhjetor me rënie, nga 112 lekë, që ishte një ditë më parë sot ka rënë në 111 lekë.

Euro nuk ka ndryshuar, paundi britanik ka regjistruar rritje përballë lekut, nga 133 këmbehet me 134 lekë.

Edhe franga zvicerane e dollari kanadez nuk kanë pësuar ndryshime.

Sot, me 1 dhjetor 2022, dollari amerikan blihet me 111.7 lekë dhe shitet me 113 lekë.

Euro blihet me 116.5 lekë dhe shitet 117.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 134.3 lekë dhe shitet me 135.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.6 lekë, ndërsa në shitje me 118.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 82.7 lekë dhe në shitje me 84 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan, në krizë përballë lekut/ Kursi i

Lajmet e fundit nga