LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro bie nën kuotën e 110 lekëve, edhe monedhat e tjera në rënie/ Kursi i këmbimit, 30 maj 2023

30 Maj 2023, 07:21, Ekonomi CNA

Euro bie nën kuotën e 110 lekëve, edhe monedhat e tjera në

Sot, më 30 maj 2023, dollari amerikan blihet me 102.4 lekë dhe shitet me 103.3 lekë.

Euro blihet me 110 lekë dhe shitet 110.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 126 lekë dhe shitet me 127 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 112.8 lekë, ndërsa në shitje me 113.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.8 lekë dhe në shitje me 76.8 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme/CNA.al

Euro bie nën kuotën e 110 lekëve, edhe monedhat e tjera në

Lajmet e fundit nga