LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në krizë/ Kursi i këmbimit, 16 maj 2023

16 Maj 2023, 07:46, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja në krizë/ Kursi i këmbimit, 16 maj 2023

Sot, më 16 maj 2023, dollari amerikan blihet me 102 lekë dhe shitet me 102.9 lekë.

Euro blihet me 111.2 lekë dhe shitet 111.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127 lekë dhe shitet me 128.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.3 lekë, ndërsa në shitje me 114.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 75 lekë dhe në shitje me 76.5 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./ CNA.al

Monedhat e huaja në krizë/ Kursi i këmbimit, 16 maj 2023

Lajmet e fundit nga