LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro në rënie/ Kursi i këmbimit, 10 maj 2023

10 Maj 2023, 07:09, Ekonomi CNA

Euro në rënie/ Kursi i këmbimit, 10 maj 2023

Sot, më 10 maj 2023, dollari amerikan blihet me 100.7 lekë dhe shitet me 101.7 lekë.

Euro blihet me 110.6 lekë dhe shitet 111.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 126.6 lekë dhe shitet me 127.7  lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 112.4 lekë, ndërsa në shitje me 113.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.8 lekë dhe në shitje me 76.5 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./CNA.al

Euro në rënie/ Kursi i këmbimit, 10 maj 2023

Lajmet e fundit nga