LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 17 maj 2023

17 Maj 2023, 07:31, Ekonomi CNA

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 17 maj 2023

Sot, më 17 maj 2023, dollari amerikan blihet me 102.5 lekë dhe shitet me 103.8 lekë.

Euro blihet me 111.7 lekë dhe shitet 112.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127.8 lekë dhe shitet me 129.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114 lekë, ndërsa në shitje me 115.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 75.4 lekë dhe në shitje me 77.5 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./ CNA.al

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 17 maj 2023

Lajmet e fundit nga