LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 23 maj 2023

23 Maj 2023, 07:19, Ekonomi CNA

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 23 maj 2023

Sot më 23 maj 2023, dollari amerikan blihet me 102.4 lekë dhe shitet me 103.3 lekë.

Euro blihet me 110.8 lekë dhe shitet 111.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127 lekë dhe shitet me 128 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.5 lekë, ndërsa në shitje me 114.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 75.2 lekë dhe në shitje me 77.2 lekë./CNA.al

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 23 maj 2023

Lajmet e fundit nga